Ղեկավարվելով Տեղական ինքնակառավարման մասին Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 35-րդ հոդվածի 1-ին մասի 24-րդ կետի Հայաստանի Հանրապետության Հողային օրենսգրքի 101-րդ հոդվածի 4-րդ կետի պահանջով և հիմք ընդունելով Սերգեյ Ռուբենի Ասատրյանի դիմումը` իրեն վարձակալության իրավունքով պատկանող հողամասի պայմանագիրը լուծելու մասին` որոշում եմ.
1.Lուծել Սերգեյ Ռուբենի Ասատրյանի հետ կնքված Նոր Հաճըն համայնքի Գետամեջ գյուղում 0.06հա ընդհանուր մակերեսով բնակավայրերի նպատակային նշանակության բնակելի կառուցապատման գործառնական նշանակության հողամասի վարձակալության պայմանագիրը /հիմք՝ սեփականության վկայական 0163708/:
2.Լիազորել Նոր Հաճընի համայնքապետարանի առաջատար մասնագետ Գարսևան Մերուժանի Մարգարյանին սույն որոշման 1-ին կետում նշված հողամասի վարձակալության պայմանագիրը լուծելու համար հանդես գալու Հայաստանի Հանրապետության Կադաստրի կոմիտեի սպասարկման գրասենյակում