Ղեկավարվելով <Տեղական ինքնակառավարման մասին> օրենքի 35-րդ հոդվածի 1-ին մասի 24-րդ կետի, 46-րդ հոդվածի 2-րդ մասի պահանջներով և հիմք ընդունելով մասնագիտական առաջարկությունը` որոշում եմ.
1. Մարտի 30-ի` կանանց միամսյակին նվիրված համայնքային միջոցառման կազմակերպման և անցկացման համար համայնքի 2025 թվականի բյուջեի գործառական դասակարգման 8.2.4 <Մշակութային միջոցառումների իրականացում> հատվածի 4269 <Հատուկ նպատակային այլ նյութեր> հոդվածից հատկացնել 89998.5 դրամ:
2. Հանձնարարել Նոր Հաճընի համայնքապետարանի աշխատակազմի Ֆինանսատնտեսագիտական և գնումների կազմակերպման բաժնի պետ Ս.Բադալյանին ապահովել ֆինանսավորումը ` ըստ հաստատված նախահաշվի:
3. Սույն որոշման կատարման հսկողությունը դնել համայնքապետարանի աշխատակազմի կրթության, մշակույթի, սպորրտի, երիտասարդության և սոցիալական աջակցության բաժնի պետ` Գ.Կարապետյանի վրա:
4.Սույն որոշումն ուժի մեջ է մտնում ստորագրման պահից: