31 մարտի 2025 թվականի N 552
ԻՆՔՆԱԿԱՄ ԿԱՌՈՒՑՎԱԾ ՇԻՆՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ՕՐԻՆԱԿԱՆԱՑՄԱՆ ՄԱՍԻՆ
Ղեկավարվելով 2019թվականի նոյեմբերի 19-ի N225-Ն Հայաստանի Հանրապետության օրենքով, Հայաստանի Հանրապետության  կառավարության 2006 թվականի մայիսի 18-ի N912-Ն  որոշմամբ, Հայաստանի  Հանրապետության կառավարության 2020 թվականի հունիսի 04-ի N 1023-Ն որոշման պահանջներով՝ հիմք ընդունելով սեփականատիրոջ դիմումը, հաշվի  առնելով  այն  հանգամանքը, որ ինքնակամ կառուցած շինությունը կառուցված  չէ ինժեներատրանսպորտային  օբյեկտների   օտարման  կամանվտանգության  գոտիներում,  քաղաքաշինական նորմերի և կանոնների  էական խախտումներով, դրա  պահպանումը չի խախտում  այլ  անձանց  իրավունքները  և  օրենքով  պահպանվող շահերը, վտանգ չի սպառնում քաղաքացիների  կյանքին  ու  առողջությանը,  չիառաջացնում  հարկադիր  սերվիտուտ  պահանջելու իրավունք՝ որոշում եմ.
1. Գևորգ Նորիկի Հովհաննիսյանին  համատեղսեփականության իրավունքով պատկանող Նոր Հաճըն համայնքում Նոր Արտամետ գյուղում 7-րդ փողոց թիվ 10հասցեի բնակավայրերի նպատակային նշանակության բնակելի կառուցապատման գործառնական նշանակության հողամասում ինքնակամ կառուցված 232,08քմ արտաքին մակերեսով բնակելի տունը և 0,68քմ պարիսպը համարելօրինական (հիմք՝ սեփականության վկայական 27032025-07-0031, ավարտվածության աստիճանը 50-80%, տրամադրել ճարտարապետահատակագծային առաջադրանք)։
2. Գևորգ Նորիկի Հովհաննիսյանը պարտավոր է սույն որոշման 1-ին կետում նշված ինքնակամ կառուցված շինության օրինականացման համար սույն որոշման ընդունման օրվանից վաթսուն օրվա ընթացքում Նոր Հաճընի համայնքապետարանի 900115102221 հաշվեհամարին վճարել 388960 /երեք հարյուր ութսունութ հազար իննը հարյուր վաթսուն/ դրամ, հակառակ դեպքում սույն որոշումը կհամարվի ուժը կորցրած:
3. Սույն որոշումն ուժի մեջ է իրազեկելուն հաջորդող օրվանից: