ՀՀ Կոտայքի մարզ, ք. ՆՈՐ ՀԱՃԸՆ, 0224 4 25 50, nor-hachn-meriya@mail.ru
28 մարտի 2025 թվականի N 36-Ա
«ՔԱՐ ԵՎ ԱՎԱԶ» ՍՊԸ-Ի ԿՈՂՄԻՑ ՆԱԽԱՏԵՍՎՈՂ ՀՀ ԿՈՏԱՅՔԻ ՄԱՐԶԻ ՆՈՐ ՀԱՃԸՆ ՀԱՄԱՅՆՔԻ ՆՈՐ ԳԵՂԻ ԲՆԱԿԱՎԱՅՐԻ ՆՈՐԱԳՅՈՒՂԻ ԱՆԴԵԶԻՏԱԲԱԶԱԼՏՆԵՐԻ ՀԱՆՔԱՎԱՅՐԻ ՏԱՐԱԾՔՈՒՄ ՕԳՏԱԿԱՐ ՀԱՆԱԾՈՅԻ ԱՐԴՅՈՒՆԱՀԱՆՄԱՆ (ԸՆԴԵՐՔՕԳՏԱԳՈՐԾՄԱՆ) ԹՈՒՅԼՏՎՈՒԹՅԱՆ ԻՐԱՎՈՒՆՔԻ ԺԱՄԿԵՏԻ ԵՐԿԱՐԱՁԳՄԱՆ ՆԱԽՆԱԿԱՆ ՀԱՄԱՁԱՅՆՈՒԹՅՈՒՆ ՏՐԱՄԱԴՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Ղեկավարվելով «Տեղական ինքնակառավարման մասին» օրենքի 18-րդ հոդվածի 1- ին մասի 42-րդ կետով, «Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման եվ փորձաքննության մասին» օրենքի 11-րդ հոդվածի 1-ին մասի 1-ին կետով, Հայաստանի Հանրապետության կառավարության 2014 թվականի նոյեմբերի 19-ի N 1325-Ն որոշման N 1 հավելվածի 28-րդ կետի պահանջներով, հիմք ընդունելով ««Քար և Ավազ»  ՍՊԸ-ի  կողմից ներկայացված դիմումի հիման վրա կայացած հանրային լսման արձանագրությունը' Նոր Հաճըն համայնքի ավագանին որոշում է'
1.Տրամադրել նախնական համաձայնություն «Քար և Ավազ» ՍՊԸ-ի կողմից նախատեսվող ՀՀ Կոտայքի մարզի Նոր Հաճըն համայնքի Նոր Գեղի բնակավայրի Նորագյուղի անդեզիտաբազալտների հանքավայրի տարածքում օգտակար հանածոյի արդյունահանման (ընդերքօգտագործման) թույլտվության իրավունքի ժամկետի երկարաձգման համար:
2.Որոշումն ուժի մեջ է մտնում հրապարակմանը հաջորդող օրվանից: